24.07.2019

Whisky & Music – Italian Live Music Show

IMG_9133

Drodzy!

Na naszej letniej scenie wystąpi dziś sekstet „Usi e Costumi”, w którego repertuarze usłyszycie włoskie szlagiery m.in. Al Bano, Zucchero czy Erosa Ramazottiego.

Skład zespołu (6 os.)
Simone – lider, gitara akustyczna i wokal
Olga Barej – wokalistka, znana polskiej publiczności jako finalistka The Voice of Poland
Fabio Morbidelli – instrumenty klawiszowe
Stefano Morbidelli – gitara basowa
Sauro Montecchiani – perkusja
Max Alessandrini – saksofon

Grupa muzyczna „USI e COSTUMI” powstała w 1976 roku w Mergo, niewielkim włoskim miasteczku na wzgórzu o wysokości 400 metrów, w regionie Marché.

Założycielami grupy byli Simone Cola, obecny lider i wokalista grupy, Augusto Loccioni (akordeon), Euro Bravetti (mandolina), Antonio Pompili (głos solowy), Igino Barbaresi (gitara elektryczna), Maurizio Loccioni (gitara solo), Adriano Barbaresi (gitara basowa) i Sauro Montecchiani (perkusja).
Grupa wybiera repertuar włoskiej tanecznej muzyki ludowej i zaczyna występować z powodzeniem na różnych lokalnych uroczystościach.

Po roku wspólnych doświadczeń zaczynają pojawiać się pierwsze propozycje wystepow poza regionem Marché; w zespole rodzi się potrzeba muzycznego profesjonalizmu, dołączają nowi muzycy: Ovidio Urbani (saksofon altowy) i Roberto Rossi (saksofon tenorowy), z którymi grupa odnawia również repertuar muzyczny z nowymi utworami inspirowanymi włoską muzyką pop.

W środkowych Włoszech grupa koncertuje coraz częściej; niezapomniane wieczory w hotelu Hilton w Rzymie wraz ze słynną grupą Peppino di Capri i występy u boku grupy teatralnej Pergolesi w Jesi w prowincji Ankona.

W 1980 roku grupa po raz pierwszy wchodzi do studia nagraniowego, aby zrealizować płytę z najpiękniejszymi piosenkami ze swojego repertuaru. W październiku tego samego roku, podczas koncertu „Festa dell’Uva” w Cupramontana, kontaktuje się z nimi Italo Servadio, włoski mieszkaniec Niemiec, właściciel restauracji hotelowej w Heiligenhafen, przebywający właśnie na wakacjach z rodziną w jego ojczyźnie.

Od tego momentu grupa rozpoczyna serię koncertów po północnych Niemczech, w regionie Schleswig Holstein, z powodzeniem występując w wielu miejscach: Lübeck, Heiligenhafen, Scharbeutz, Travemünde, Neustadt, Eutin, Burg, Timmendorfer Strand, Hamburg.

W Niemczech zespół nazywany jest „włoskimi Beatlesami”, a ich występy wywołują żywiołowe reakcje publiczności.
Chociaż minęło ponad 35 lat, pasja i energia „Usi e Costumi” jest wciąż taka sama!