09.06.2022

The Macallan, Tales of Macallan

A7107478
Drodzy Whiskopijcy,
Pragniemy podzielić się z Wami naszą radością i ogłosić, że w zeszły czwartek Dom Whisky stał się właścicielem jedynej w Polsce, edycji The Macallan Tales of Macallan Volume I.
Tales of Macallan („Macallnowe opowieści’) to nowa, niezwykła seria opowiadająca historię pionierów tej kultowej marki i ich spuścizny w zakresie produkcji whisky. Prezentowana tu pierwsza edycja, The Laird of Elchies (1659-17150) oddaje hołd kapitanowi Johnowi Grantowi (Grantowie byli właścicielami majątku, na którego terenie mieści się Macallan distillery od 1543 roku). Kapitan Grant przekształcił nieco zdziczałe otoczenie w „ogrody Elchies” oraz odnowił i rozbudował Easter Elchies House, dzisiejszą duchową siedzibę Macallana. Whisky dedykowana Johnowi Grantowi, wydestylowana w 1950 roku i butelkowana w 2021, jest kreacją Sarah Burgess, odpowiedzialną za produkcję Macallana. Trunek wypełnia kryształową karafkę Lalique, która spoczywa w 800-stronicowym almanachu. Kolejne rozdziały książki opowiadają historię kapitana Granta i ozdobione są pięknymi ilustracjami autorstwa Andrew Davidsona. Edycja liczy 350 karafek. (Nota degustacyjna Sarah Burgess.)
Barwa: złote akselbanty.
Aromat: zesta grapefruitowa, antyczny dąb, wanilia, melon, dym z żarzących się polan, gałka muszkatołowa, dojrzałe śliwki i migdały.
Smak: brzoskwinie i jabłka, orientalne przyprawy, imbir, odrobina goździków, słodki dym kempingowego ogniska i owoce juzu.
Finisz: średnio długi, z nutami cytrusów i słodkiego dębu.
Ta niezwykła edycja pojawiła się właśnie w naszym Dom Whisky Online:
https://sklep-domwhisky.pl/Macallan-Tales-ccms-pol-735.html