19.10.2022

Old & rare w Dom Whisky Online

IMG_0219
The Macallan 25 years old (D.1964, B.1989) Anniversary Malt /43%/
 

Mało kto odmawia dziś Macallanowi miana najbardziej kolekcjonerskiej whisky. Niewielu jednak pamięta, że w latach 70. finanse spółki nie wyglądały najlepiej. Macallan był kluczowym komponentem blendów Chivas i Seagram, właściciel marki, zdecydował się zmienić jej formułę rezygnując z Macallana na korzyść Starthisli. Niebawem zarząd Macallana rozpoczął promocję swego single malta, kładąc ogromny nacisk na starzenie destylatów wyłącznie w beczkach po sherry. Pierwsze Macallany trafiły na rynek w latach 80s. i od tamtej pory notujemy fenomenalny wzrost popularności marki. Edycja 25 years old Anniversary Malt debiutowała w połowie lat 80. i pozostawała w ofercie do początku nowego stulecia. Whisky ta to prawdziwe dzieło sztuki, niespotykany dziś przykład single malta starzonego przez ćwierć wieku w beczkach po sherry lecz nie zdominowanego jej smakiem.

Smak: kompleksowy, sherry, miód, toffi, rodzynki, dżem z gorzkich pomarańczy, suszone śliwki, gałka muszkatołowa, kakao, stara skóra, cygaro, dąb i ulotny ślad dymu.

Finisz: bogaty, sherry, migdały prażone w miodzie, gorzka czekolada, suszone śliwki i wiśnie, espresso, gałka muszkatołowa, odrobina czarnego pieprzu, imbiru i dębu.

Finisz: długi, z nutami sherry, miodu, suszu owocowego, skórki pomarańczowej, imbiru, szczyptą tytoniu, skóry i torfu.

#domwhiskyonline #reda #wejherowska67 #whiskyshop #luxuryspiritsshop #maszwybór #limitededition #collectiblewhisky #rareandold #rareold #themacallan #whiskyporn #whiskygoals #whiskylove #whiskylover #whiskytime #vintagewhisky #sklepzalkoholami #whiskyonline #bucketlistwhisky