12.09.2022

Old & rare w Dom Whisky Online

Midleton-Very-Rare-1984

Midleton Very Rare, 1984 Release /40%/

https://sklep-domwhisky.pl/product-pol-26333-Midleton-Very-Rare-1984-Release-40-0-75l.html

Whisky Midleton Very Rare, dzieło mistrza kupażu Barry’ego Crocketta, debiutowała w 1984 roku i była pierwszym reprezentantem Irlandii w segmencie super premium blended whiskey. W zestawieniu pierwszej edycji mistrz wykorzystał zaledwie 32 beczki pochodzące głównie z destylarni Old Midleton, która zakończyła pracę w 1975 roku. Midleton Very Rare jest kupażem whiskey single pot still i single grain, z przewagą tych pierwszych, starzonych głównie w beczkach pierwszego napełnienia z amerykańskiego dębu, a rocznik na etykiecie odnosi się do roku wydania. Edycja 1984 jest jedną z najbardziej kolekcjonerskich irlandzkich whiskey, a także whiskey o potężnej wartości historycznej, jej komponenty pochodzą z destylarni, która nie produkuje od ponad 35 lat, a dziś funkcjonuje jako muzeum.

Aromat: łagodny, miód, krem waniliowy, mleczne krówki, jabłka, pomarańcze, mandarynki, melon spadziowy, szczypta białego pieprzu, nuty wosku i wypolerowanego dębu.

Smak: owocowy, jabłka, pomarańcze, mango, ananasy, brzoskwinie, mleczne krówki, wanilia, babka bananowa, goździki, trawa cytrynowa, kandyzowany imbir i dąb.

Finisz: dość długi, z nutami tropikalnych owoców, wanilii, miodu, cynamonu, goździków, odrobiną imbiru i dębu.

#premiumblendedwhiskey #veryrare #barrycrockett #domwhiskyonline #maszwybór #luxuryspiritsshop #whiskyshop #ponad10000butelek #collectiblewhisky #limitededition #whiskykolekcjonerska #oldandrare #rarewhisky #rareedition #limitiwanaedycja #collectorsedition #irishwhiskey #whiskey #ireland