03.12.2022

Nowość do degustacji w Sopocie

317347720_826264835294379_4113952896403408603_n

Glenmorangie 12 years old, Palo Cortado Sherry Finish /46%/ – Glenmorangie Distillery, pionier i lider na polu finiszowej maturacji whisky, nie ustaje w eksperymentach. Obok „codziennych” finiszy, sherry (Lasanta), porto (Quinta Ruban), czy Sauternes (Nectar D’Òr) każdego roku, za sprawą mistrza Billa Lumsdena, kuszeni jesteśmy kolejnymi wariantami tej znakomitej whisky. Prezentujemy tu jedną z ostatnich kreacji mistrza – whisky starzoną przez osiem lat w beczkach z amerykańskiego dębu i częściowo finiszowaną przez kolejne cztery lata w beczkach po sherry Palo Cortado (Palo Cortado jest bardzo elegancką, a zarazem rzadką sherry, łączącą w sobie elementy sherry Amontillado i Oloroso). Jest o pierwsza edycja Glenmorangie finiszowana w beczkach po tego typu sherry.

Aromat: bogaty i elegancki, miód, wanilia, toffi, przyprawa do grzańca, trufle w czekoladzie, skórka pomarańczowa, drożdżówki cynamonowe, prażone orzechy włoskie i lekkie nuty dębowe.

Smak: lekko oleisty, mleczna czekolada, toffi, rodzynki, śliwki, dżem z gorzkich pomarańczy, cynamon, goździki, gałka muszkatołowa, imbir i solone orzechy.

Finisz: długi, z nutami prażonych orzechów i migdałów, mlecznej czekolady, przyprawy do grzańca, odrobiną skóry i dębu.

Edycja do nabycia w Dom Whisky Online lub sklepach stacjonarnych w Redzie, Warszawie lub Wrocławiu:

Zamów teraz

#domwhisky #sopot #grunwaldzka1 #whiskybar #czekamywdomu #glenmorangie #palocortado