28.02.2018

The Macallan 25 years old Anniversary Malt na Nowym Świecie 32

28641583_1594594983910855_127760507_o
Kolejną perełką w kolekcji Domu Whisky na Nowym Świecie, której możecie posmakować jest The Macallan!
 
The Macallan 25 years old Anniversary Malt (D.1966, B.1992) / 43% – Mało kto odmawia dziś Macallanowi miana najbardziej kolekcjonerskiej whisky. Niewielu jednak pamięta, że w latach 70. finanse spółki nie wyglądały najlepiej. Macallan był kluczowym komponentem blendów Chivas i Seagram, właściciel marki, zdecydował się zmienić jej formułę rezygnując z Macallana na korzyść Starthisli. Niebawem zarząd Macallana rozpoczął promocję swego single malta, kładąc ogromny nacisk na starzenie destylatów wyłącznie w beczkach po sherry. Pierwsze Macallany trafiły na rynek w latach 80s. i od tamtej pory notujemy fenomenalny wzrost popularności marki. Edycja 25 years old Anniversary Malt debiutowała w połowie lat 80. i pozostawała w ofercie do początku nowego stulecia. Whisky ta to prawdziwe dzieło sztuki, niespotykany dziś przykład single malta starzonego przez ćwierć wieku w beczkach po sherry i nie zdominowanego jej smakiem.
 
Aromat: niezwykle bogaty i złożony, sherry, sporo rodzynek, suszonych daktyli i fig, stara skóra, nuta tytoniu, skórka pomarańczowa, miód, dąb, a wszystko spowite delikatną wonią torfowego dymu.
 
Smak: potężna paleta smakowa, sherry, prażone migdały, ślady skóry i starego dębu, suszone śliwki, daktyle i figi, kandyzowany imbir i ślad torfowego dymu w tle.
 
Finisz: nieskończenie długi, harmonia elementów smakowych z finalnym akordem dębowej goryczki.
 
Edycja do nabycia w Dom Whisky Online lub sklepie w Redzie, ul. Wejherowska 67.