12.04.2018

Polska premiera The Glenfiddich Rare Collection 1977

BD8U5224

Drodzy Whiskopijcy,

w dniu wczorajszym w naszym warszawskim Coctail Bar Max & Dom Whisky na Nowym Świecie 32, odbyła się polska premiera najnowszej edycji The Glenfiddich Rare Collection 1977. Uroczystość poprowadził Brand Ambasador marki Glenfiddich – Mateusz Zabiegaj, a obecni goście mieli niebywałą okazję degustować premierowej edycji.

The Glenfiddich Rare Collection 1977 jest to limitowana edycja rocznikowej whisky single malt. Jej destylacja odbyła się w 1977 roku, a destylat przez następne 39 lat dojrzewał w pojedynczej beczce drugiego napełnienia po bourbonie o numerze: #22742. Edycja zabutelkowana została o mocy beczki 44.9% w limitowanej ilości 166 butelek, a goście obecni na wczorajszej premierze degustowali whisky pochodzącą z butelki o numerze 46.

Aromat: bogate nuty wanilii i dębu doskonale połączone ze słodyczą crème brûlée, pieczonymi jabłkami, prażonymi migdałami oraz subtelną nutą cynamonu.

Smak: złożony, bogaty i słodki o delikatnej kremowej teksturze. Na pierwszy plan wysuwają się nuty toffi i wanilii wzbogacone mocną nutą tanin dębowych, przypraw z dodatkiem karmelizowanej skórki pomarańczy.

Finisz: długi z nutami słodkiej dębiny.

The Glenfiddich Rare Collection 1977 niebawem dostępna będzie w sprzedaży w Dom Whisky Online o czym również będziemy informować.