01.09.2020

Nowości do degustacji we Wrocławiu i Jastrzębiej Górze

118761665_317504776258395_386437736355800705_n
Jesienią 2019 roku Glenmorangie Distillery zaprezentowała nową ofertę dla sieci Travel Retail. Składa się ona z trzech whisky autorstwa dra Billa Lumsdena, kreatywnego dyrektora Glenmorangie. Uroczysta premiera nowej serii odbyła się w październiku 2019 na lotnisku w Dubaju, klika miesięcy później była ona dostępna na wszystkich większych lotniskach.
 
Glenmorangie The Accord 12 years old / 43%/ – Inspiracją The Accord, najmłodszej whisky w zestawieniu, był „klasyczny mariaż beczek. Dr Lumsden wybrał tradycyjną, delikatnie owocową Glenmorangie starzoną w beczkach po bourbonie i zbalansował ją słodko-pikantną whisky pochodzącą z beczek po sherry Oloroso. Nazwa ‘The Accord’ oddaje pełną harmonię obydwóch destylatów”. Wszystkie whisky w serii butelkowane są po uprzedniej filtracji na zimno i trafiają na rynek w litrowych butelkach.
 
Aromat: bogaty i świetnie zbalansowany, wanilia, toffi, brązowy cukier, syrop klonowy, mleczna czekolada, pomarańcze, jabłka, orzechy włoskie i rodzynki.
 
Smak: delikatnie nuty sherry, wanilia, rodzynki, cappuccino, cukrzone migdały, śliwki w czekoladzie, suszone daktyle, toffi, marcepan i odrobina goździków.
 
Finisz: dość długi, z nutami wanilii, mlecznej czekolady, gałki muszkatołowej, imbiru, goździków, odrobiną skóry i dębu.
 
 
Glenmorangie The Elementa 14 years old /43%/ – określona jako „spicy and deep” po podstawowej maturacji w beczkach z amerykańskiego dębu finiszowała w nowych, wypalonych dębowych beczkach. Whisky ta celebruje sztukę finiszowej maturacji, w której Glenmorangie jest niekwestionowanym pionierem. Wszystkie whisky w serii butelkowane są po uprzedniej filtracji na zimno i trafiają na rynek w litrowych butelkach.
 
Aromat: wanilia, toffi, mleczna czekolada, pomarańcze, nektarynki, ciasteczka imbirowe, goździki, ziele angielskie, pieprz, prażone orzechy i dąb.
 
Smak: słodko-pikantny, mleczna czekolada, krem waniliowy, kandyzowany imbir, goździki, cynamon, grapefruity, porzeczki i odrobina rozmarynu.
 
Finisz: średnio długi i świetnie zbalansowany, z nutami wanilii, miodu, orzechów włoskich, imbiru, goździków i dębu.
 
 
Glenmorangie The Tribute 16 years old /43%/ – The Tribute, najstarsza whisky w serii, to ukłon w stronę czasów, kiedy Glenmorangie destylowała z jęczmienia słodowanego z udziałem torfu. Chyląc czoła tradycji Lumsden wydestylował whisky o podobnym charakterze i po 16 latach maturacji zmieszał ją z Glenmorangie właściwą dzisiejszym standardom. Wszystkie whisky w serii butelkowane są po uprzedniej filtracji na zimno i trafiają na rynek w litrowych butelkach.
 
Aromat: floralny i delikatnie dymny, wiosenna łąka, poszycie leśne, wanilia, biała czekolada, skórka pomarańczowa i cytrynowa, ananasy i odrobina wiórków kokosowych.
 
Smak: łagodny, krem waniliowy, toffi, pomarańcze, gruszki, różowe grapefruity, prażone orzeszki, karmel z solą, ślady anyżku i dymek torfowy w tle.
 
Finisz: dość długi, z nutami cytrusów, wanilii, toffi, prażonych orzeszków i torfowego dymu.