20.04.2017

Nowości do degustacji w Warszawie

18009592_1307440122626344_905796429_n

Glendalough Sherry Cask Finish Poitin /40% – Glendalough Irish Whiskey Limited jest jedną z pierwszych irlandzkich destylarni rzemieślniczych, założoną przez pięciu przyjaciół z Dublina i Wicklow. Siedziba firmy znajduje się około 20 km na południe od Dublina. Destylarnia wytwarza irlandzką whiskey, gin oraz poitín – szlachetną irlandzką odmianę bimbru, trunek wytwarzany przez irlandzkich gorzelników na długo zanim zaczęto produkować whiskey.

Aromat: Wanilia i skórka pomarańczy, słodycz rodem z czerwonego wina, a w tle akcenty świeżo wypieczonego chleba i delikatna korzenność.

Smak: Słodycz soczystych owoców, wyraźna pikantność, nieco palonego drewna, akcenty gorzkiej czekolady i rodzynek.

Finisz: Średni, z akcentami czekolady i korzennych przypraw, na koniec wyraźna sherry.

Glendalough 3 years old / 46% – Glendalough 13yo Single Malt Irish Whiskey to trunek dojrzewany przez 13 lat w beczkach po amerykańskim burbonie, butelkowany bez filtrowania na zimno, o mocy 46%.

Aromat: Wyraźne akcenty wanilii, skórek cytrusowych i cynamonu. Nutki dymne, trawiaste i herbaciane.

Smak: Ciepły, rozgrzewający, z akcentami gorzkiej czekolady, toffi, po których następują nutki owocowców egzotycznych i melonów. Wreszcie nutki cynamonu.

Finisz: Długi, raczej wytrawny, z akcentami roślinnymi i pieprznymi.

Glendalough Single Malt 7 years old / 46% – Glendalough 7yo Single Malt Irish Whiskey to trunek dojrzewany przez 7 lat w beczkach po amerykańskim burbonie, butelkowany bez filtrowania na zimno, o mocy 46%.

Aromat: Bogaty, słodki, klasyczny aromat irlandzkiej whiskey. Akcenty cynamonu, cytrusów i wanilii, a także dzikich kwiatów.

Smak: Aksamitnie gładki, z akcentami skórki pomarańczowej na pierwszym planie, creme brulee, gorzka czekolada, odrobina cynamonu i białego pieprzu. Wreszcie toffi, słód i dębina.

Finisz: Stosunkowo długi, z akcentami słodyczy i przypraw.

Wszystkie trzy edycje możecie Państwo zamówić w Dom Whisky Online
(https://sklep-domwhisky.pl/product-pol-11682-Glendalough-Sherry-Cask-Finish-Poitin-40-0-7l.html)
(https://sklep-domwhisky.pl/product-pol-11679-Glendalough-Single-Malt-13-letni-46-0-7l.html)
(https://sklep-domwhisky.pl/product-pol-11681-Glendalough-Single-Malt-7-letni-46-0-7l.html)