22.04.2017

Nowość do degustacji we Wrocławiu.

IMG_8184

Glenfarclas 40 years old / 43% – Jest to najstarsza oficjalnie butelkowana whisky z destylarni Glenfarclas, będąca w stałej ofercie gorzelni. Glenfarclas jest rodzinną destylarnią, która przywiązuje uwagę do rodzinnych tradycji i dziedzictwa. 40 letnia wersja przedstawia cechy i zmiany stylu destylarni w ciągu ostatnich 50 lat. Najstarsze wykorzystane destylaty do skomponowania tej wyjątkowej whisky pochodzą z lat 60′ XX wieku. Whisky dojrzewała w beczkach po sherry, tak jak większość destylatów z Glenfarclas. Dzięki tak długiej maturacji posiada niezwykle bogaty i owocowy bukiet. Whisky zadebiutowała na rynku w marcu 2010 roku.

Aromat: bardzo bogaty i złożony z nutami drewna cedrowego, kakao, sherry, marmolady pomarańczowej, czekolady, toffi, melasy, dojrzałej śliwki i gruszki.

Smak: bogaty i intensywny z nutami czekolady, rodzynek, daktyli, fig, pomarańczy, wiśni, kawy, dębu i lekkiego dymu torfowego.

Finisz: długi i pełny z akcentami kawy, piernika, skóry, dębu i chili.

Edycję zamówić można w Dom Whisky Online (https://sklep-domwhisky.pl/product-pol-12393-Glenfarclas-40-letni-Warehouse-43-0-7l.html)