27.08.2018

Nowość do degustacji w Warszawie

20180802_030952
Ransom Rye, Barley, Wheat Whiskey, Batch # 001 /46,7% – Spółka Ransom Wines & Spirits powstała w 1997 roku w Oregonie. Początkowo produkowała grappę, owocowe schnappsy i brandy, gin, wódka i whiskey dołączyły w 2007. W formule prezentowanej tu Ransom Rye, Barley, Wheat znajdujemy słodowane i niesłodowane żyto, słodowany i niesłodowany jęczmień oraz słodowaną pszenicę. Whiskey destylowana jest w miedzianym alembiku i zmieszana z destylatem pochodzącym z kombinatu MGP w Indianie (24%), ponownie przedestylowanym na miejscu. Maturacja odbywa się w 60-galonowych beczkach z francuskiego dębu, z reguły po Pinot Noir, i trwa około dwóch lat. W 2017 roku Ransom Rye, Barley, Wheat zdobyła srebrny medal podczas World Spirit Competition w San Francisco, a jej nazwa („Okup”) odnosi się do długów Tada Seestedta, zaciągniętych w celu rozpoczęcia działalności.
 
Aromat: owocowo-ziołowy, morele, banany, dżem malinowy, grzanka z masłem, igły sosny, geranium, koper włoski, pieprz, trochę wanilii i toffi.
 
Smak: łagodny, leśne jagody, rodzynki, pieczone jabłka, wanilia, kakao w proszku, słodkie płatki zbożowe, garstka ogrodowych ziół i nuty tytoniu.
 
Finisz: średnio długi, z nutami pieczonych jabłek, dżemu z mieszanych jagód, gorzkiej czekolady, orzechów laskowych i ziół.
 
Edycja do nabycia w Dom Whisky Online oraz sklepie w Redzie.