02.06.2022

Nowość do degustacji w Sopocie

285353366_960975137911966_2096404400206720705_n
Chivas Regal Ultis /40%/ – Jesienią 2016 roku spółka zaproponowała wersję Ultis, pierwszego w swej ofercie blended malta (określenie „pierwszy” nie jest do końca precyzyjne, gdyż w końcu ubiegłego stulecia dostępny był zestawiony ze stu single maltów Chivas Bros. The Century of Malts). Nazwa Ultis to kombinacja angielskiego „ultimate” z łacińskim „fortis” i oznacza „najwyższą siłę”. Formuła whisky wymienia pięć single maltów symbolizujących pięciu mistrzów kupażu Chivas Regal odpowiedzialnych za markę od chwili jej debiutu w 1909 roku: Charles Howard, Charles Julian, Allan Baille, Jimmy Lang i jej obecny kustosz Colin Scott. Większość destylatów wykorzystanych w kreacji Ultisa pochodziła z beczek po bourbonie pierwszego napełnienia, a każdy z nich odcisnął na palecie blenda własny znak:
 
Tormore wniósł bogate nuty pomarańczowe i cytrusowe;
 
Longmorn dołożył wanilię i toffi oraz lekko kremową strukturę;
 
Strathisla, serce Chivasa, to zniewalające tony słodowe i owocowe oraz subtelna słodycz;
 
Allt A’Bhainne dostarczył delikatnej pikanterii i tonów słodowych, które nadają blendowi subtelności i balansu;
 
Braeval dodał whisky świeżości, nut floralnych, miodowych i skórzanych czyniąc jej paletę niezwykle harmonijną i kompleksową.
 
Kustosz Chivas Regal, Colin Scott, tak podsumował ostatnią kreację: „Krystaliczna świeżość Tormore’a prześwieca przez rozgrzewające nuty pikantne Allt A’Bhainne, mistrzowsko balansowane Longmornem. Floralny styl Braevala dopełnia owocową słodycz Strathisli spajając wszystkie składniki w jedną, bogatą i wielowymiarową blended malt whisky”.
 
Edycja do nabycia w Dom Whisky Online lub sklepach stacjonarnych w Redzie, Warszawie lub Wrocławiu:
 
#domwhisky #whiskybar #czekamywdomu #sopot #grunwaldzka1 #blendedwhisky #chivasregal #ultis