14.03.2017

Nowość do degustacji w Domach Whisky

16976510_1420051958056989_1344856847_n
Chivas Regal Mizunara / 40% – W XXI wieku jesteśmy świadkami zjawiska, które przed ćwierćwieczem byłoby fantazją – podczas degustacji „w ciemno” japońskie whisky wygrywają ze szkockimi i w konsekwencji nieliczni szkoccy producenci ruszają do Japonii w poszukiwaniu inspiracji. Jeden z nich to legendarny mistrz kupażu Chivas Bros, Colin Scott, który w czasie takiej podróży wzbogacił swą kreację japońskim akcentem. Po wyselekcjonowaniu zgodnie z formułą Chivas Regal 12-letnich whisky, część z nich poddał finiszowej maturacji w beczkach z japońskiego dębu (Mizunara). Dąb Mizunara jest porowaty, rośnie bardzo wolno, stąd też jest bardzo drogi i rzadko wykorzystywany przez producentów whisky. Chivas Regal Mizunara debiutował w Japonii w październiku 2014 roku i był pierwszym szkockim blendem, do którego kreacji wykorzystano japoński dąb.

Aromat: słodki i owocowy, morele, mandarynki, kokosy, babka bananowa, miód, wanilia, orzechy włoskie, ślady ziół i tytoniu i lekka woń kwiatów jabłoni.

Smak: owocowy z nutą pikantną, wanilia, orzeszki prażone w miodzie, morele, banany, wiórki kokosowe, kandyzowany imbir, szczypta pieprzu, cynamonu i lukrecji.

Finisz: średnio długi, z nutami karmelu, toffi, wanilii, pieprzu i dębowych tanin.

Edycja dostępna również w naszym sklepie internetowym: (https://sklep-domwhisky.pl/product-pol-12736-Chivas-Regal-Mizunara-Blended-Scotch-Whisky-40-0-7l.html)