25.01.2017

National Irish Coffee Day

nicd

Lubisz kawę? Lubisz whiskey? Mamy coś idealnie dla Ciebie!

Dziś (25 stycznia) National Irish Coffee Day!

Zapraszamy Cię więc do naszych „Domów” w Warszawie, Wrocławiu i Jastrzębiej Górze oraz Coctail Bar Max w Sopocie i Jastrzębiej Górze na pyszną i rozgrzewającą Tullamore Dew Irish Coffee w gorącej cenie 12 zł / szt!

A historia Irish Coffee rozpoczyna się tak:
Pewnego zimnego, deszczowego dnia, 1942 roku, grupa podróżników aby się ogrzać wstapiła do restauracji prowadzonej przez Joe Sheridana, znajdującej się nieopodal małego lotniska Shannon w południowo-zachodniej Irlandii. Joe Sheridan na rozgrzanie zaserwował przyjezdnym gorącą kawę z dodatkiem whiskey i śmietanką pływającą na samej górze. Na pytanie „czy jest to kawa brazylijska?” odpwiedział, że jest to kawa irlandzka co dało początek popularnej do dziś Irish Coffee.
Słynne lotnisko w Shannon przez lata odwiedziło wiele znanych osób, Irish Coffee raczyli się m.in. Cary Grant, Marilyn Monroe i Arthur Miller oraz Che Guevara.
Do Stanów Zjednoczonych trafiła zaś w 1952 roku dzięki pisarzowi i podrożnikowi, Stantonowi Delaplane, który po wizycie u Joe Sheridana zaprezentował ją właścicielom Buena Vista Cafe z San Francisco.

Daj się rozgrzać, czekamy za barem!

#NationalIrishCoffeeDay #irishcoffee #whiskey