02.09.2021

Limitowana edycja na 12 urodziny Domu Whisky w Jastrzębiej Górze!

Glen Scotia
I oto jest, nasza specjalna urodzinowa edycja:
Glen Scotia Dom Whisky 12th Birthday, Limited Edition / 58,1% /
W 2021 roku nasz Dom Whisky w Jastrzębiej Górze obchodził dwunaste urodziny. Praktycznie od dnia otwarcia miejsce to jest obowiązkowym przystankiem dla wszystkich miłośników whisky, miejscem często zwanym przez nich „świątynią” (nasze ulubione określenie) z ołtarzem zastawionym kilkoma tysiącami butelek nektaru. Czymże uczcić jubileusz, jeśli nie limitowaną edycją whisky z małej destylarni z siedzibą w byłej „whiskypolis”? Nasz wybór padł na Glen Scotia Distillery i whisky wydestylowaną w październiku 2013 roku i i starzoną w beczce po bourbonie z amerykańskiego dębu, a następnie finiszowaną przez 12 miesięcy w beczce po rumie Demerara drugiego napełnienia (nr 20/329-1). Oferujemy ją w mocy beczki (58,1% abv), w edycji limitowanej do 276 butelek. Wierzymy, że jej degustacja dostarczy wam niezapomnianych wrażeń, nam pozostaje powiedzieć Slàinte Mhath (lub Na Zdrowie!).
Aromat: skrzyżowanie Karaibów z Campbeltown, ananasy, wiórki kokosowe, banany, sułtanki, karmel z solą, wanilia, kandyzowany imbir i szczypta pieprzu.
Smak: zgodny z aromatem, rodzynki nasączone rumem, grillowane ananasy, papaja, babka bananowa, wanilia, karmel, mleczne krówki, nuty imbiru i dębu.
Finisz: dość długi, z nutami owoców tropikalnych, wanilii, słodkiego pieczywa, cynamonu, imbiru, kakao i dębu.
Edycja do nabycia w Dom Whisky Online oraz sklepach stacjonarnych w Warszawie, Wrocławiu i Redzie.

https://sklep-domwhisky.pl/product-pol-25157-Glen-Scotia…