10.02.2017

International Scotch Day #LoveScotch

16427237_10154016558222271_1245045737102935057_n

Miłośnicy szkockiej! Dziś wasze święto!

Gdziekolwiek jesteś / z kimkolwiek jesteś / jakkolwiek ją pijesz,
wznieś toast, wszak dziś International Scotch Day*!

Wyczerpałeś zapasy?! Nic nie szkodzi, u nas zawsze pełne półki

 

*Na 10 lutego, dzień urodzin Alexandra Walker’a (syna John’a ‘Johnnie’ Walkera) Diageo zaplanowała premierę International Scotch Day, święta dedykowanego szkockiej whisky. Inicjatywa ma za zadanie zwabienie młodszych konsumentów rozpoczynających swoją przygodę z whisky, jak i przypomnieć o sobie miłośnikom whisky.

Na okoliczność International Scotch Day, 10 lutego 2017, wszyscy miłośnicy szkockiej whisky będą mieli okazję za darmo zawiedzić wszystkie ‚visitors centre’ destylarni należących do Diageo. Po raz pierwszy, będą mogli również odwiedzić archiwum Diageo w Menstrie. Daleko idąca strategia promocyjna obejmuje również kampanie w socjal mediach: #LoveScotch; promocje/wydarzenia organizowane wraz kluczowymi partnerami Diageo na rynkach on i off-trade oraz mobilizację ponad 30.000 pracowników Diageo do promocji inicjatywy, poprzez szereg programów szkoleniowych i akcji informacyjnych.

Wydarzenie odbywać się bedzie cyklicznie, raz w roku, jednak dokładne daty mogą ulec zmianie.

International Scotch Day, to kolejne po International Whisk(e)y Day** i World Whisky Day*** świeto dedykowane „królowej alkoholi”.

**International Whisk(e)y Day – cylkiczne święto, stworzone w 2008 roku, które obchodzone jest co roku 27 marca, ku pamięci najsłynniejszego pisarza o whisky – Michael’a Jacksona. Oprócz celebracji ulubionego trunku pisarza, jakim była whisky, ma na celu zmotywowanie miłośników whisky na całym świecie do wparcia fundacji „The Cure Parkinson’s Trust” – finansującej badania medyczne, aby znaleźć lekarstwo na chorobę Parkinsona, na którą cierpiał autor.

***World Whisky Day – to święto zapoczątkowane w czerwcu 2011 roku przez Blair’a Bowman’a – entuzjastę whisky i kolumnistę w wielu tytułach poświęconych whisky, m.in.: Scottish Field Magazine oraz ekspert whisky w ScotlandNow. Głównym i jedynym celem wydarzenia jest celebracja „wody życia” oraz podziękowanie ludziom, pracującym przy produkcji whisky. World Whisky Day organizowane jest co roku w trzecią sobotę maja.

#LoveScotch #InternationalScotchDay #jointhemovement #raiseaglass