07.12.2021

Dom Whisky Collection powiększyła się właśnie od dwa wyjątkowe rumy!

IMG-8615

Drodzy Whiskopijcy!

W trakcie 12-letniej historii naszego whisky baru, udało nam się zgromadzić całkiem sporą kolekcję edycji zabutelkowanych specjalnie dla naszego Domu Whisky,

w jej skład weszło:

a najnowszymi dodatkami do naszej kolekcji są dwie wyjątkowe i limitowane edycje karaibskich rumów z destylarni Chairman’s Reserve, które już dziś polecamy na świąteczne prezenty oraz degustacje w rodzinnym gronie:

Chairman’s Reserve 9-letni Master’s Selection For Dom Whisky / 46,1% – Chairman’s Reserve 2011 Master’s Selection for Dom Whisky to jedna z dwóch edycji rumu stworzonego w destylarni Saint Lucia Distillers, wyselekcjonowanych i zabutelkowanych specjalnie dla Domu Whisky. Jest to destylat pochodzący z działającego na terenie destylarni aparatu kolumnowego typu Coffey still. Rum destylowany w 2011 roku trafił do pojedynczej, dodatkowo wypalanej beczki po czerwonym winie, w której spędził 9 lat. Jej zawartość wystarczyła do napełnienia 406 indywidualnie numerowanych butelek.

Chairman’s Reserve 15-letni Master’s Selection For Dom Whisky / 59,4% / – Chairman’s Reserve 2005 Master’s Selection for Dom Whisky to jedna z dwóch edycji rumu stworzonego w destylarni Saint Lucia Distillers, wyselekcjonowanych i zabutelkowanych specjalnie dla Domu Whisky. Jest to mieszanka destylatów pochodzących z dwóch rodzajów alembików działających w destylarni. Są to mniejszy z dwóch alembików John Dore, miedzianych aparatów odpędowych z podwójną retortą, oraz alembik Vendôme, rodzaj hybrydy z płytkami rektyfikacyjnymi w szyjce aparatu. Rum destylowany w 2005 roku spędził 15 lat w beczce po porto. Zawartości beczki wystarczyło do napełnienia 346 indywidualnie numerowanych butelek.

Zamówić je możecie już dziś w Dom Whisky Online lub nabyć w sklepach stacjonarnych w Warszawie, Redzie lub Wrocławiu: https://sklep-domwhisky.pl/pol_m_Chairmans-Reserve-Dom-Whisky-1823.html

#domwhiskycollection #domwhisky #jastrzębiagóra #chairmansreserve #limitededtion