04.06.2018

Ardbeg Grooves czeka na Was w Domach

005 ardbeg grooves bottle & carton_second option_On Black_medium.width-1280x-prop

Drodzy Whiskopijcy!

Zapraszamy do naszych whisky barów we Wrocławiu, Warszawie i Jastrzębiej Górze na degustację najnowszej edycji z destylarni Ardbeg – Ardbeg Grooves – stworzonej na obchody tegorocznego Ardbeg Day!

Ardbeg Grooves / 46% – Ardbeg Grooves, czyli Rytmy Ardbega, to limitowana edycja stworzona specjalnie, by uczcić obchody Dnia Ardbega 2018. To pierwsza w historii marki edycja leżakująca w beczkach po winie, które zostały mocno wypalone od wewnątrz, tak by na powierzchni drewna powstały głębokie bruzdy. W efekcie powstała whisky oferująca doskonałą harmonię pomiędzy żarzącym się, wędzonym cynamonem, słodyczą waniliowego popcornu, melasy i wędzonej gruszki – wielbiciele Arberga pokochają jej intensywność.
Ardbeg Grooves jest niefiltrowana na zimno i rozlewana, gdy osiągnie 46% alkoholu. Kolor: Berbere*
 
Aromat: Intensywny aromat wędzonego cynamonu i papryki, starzonej skóry i mydła do czyszczenia skór, połączony z klasycznymi nutami Ardbega w postaci żywicy sosnowej, smoły i słonej morskiej bryzy w tle. W oddali wyczuwalny aromatyczny zapach ogniska palonego na wybrzeżu nieopodal destylarni; na koniec niezwykła, wyrazisty akcent wędzonych przypraw do mięsa z nutą chili. Dodanie kilku kropel wody uwalnia piękne, niespodziewane aromaty: mydło lawendowe, mielony pieprz biały, przemieszane nuty kwiatowe i ziołowe. Zapachy świeżych kwiatów przeplatają się z liśćmi kolendry i miętą.
 
Smak: Słone wrażenie na języku przechodzi w słodkie nuty toffi z melasy, waniliowego popcornu, solonych owoców z sadzą i smołą. Znowu pojawiają się wyraźne nuty barbecue, papryki i gorczycy, przechodzące w nieoczekiwany powiew wędzonych gruszek i jabłek, przypominający gruszkowy cydr.
 
Finisz: Wędzona papryka i ognisko, trwająca delikatna słodycz.
 
*Afrykańska mieszkanka przypraw o czerwonawym/pomarańczowym zabarwieniu
#Ardbeg #ArdbegDay2018 #Ardbeg #FollowShortie #PeatandLove #DomWhisky #whiskybar