29.09.2021

9 beczka Jack Daniel’s już u nas!

IMG_7770

Drodzy Whiskopijcy!

Śpieszymy donieść, że 9 beczka Jack Daniel’s Single Barrel zabutelkowana dla naszego „Domu” jest już dostepna w Dom Whisky Online, a w najbliższych dniach będziecie mogli ją degustować również w naszych whisky barach.

Jack Daniel’s Single Barrel, Dom Whisky Collection 9th Edition /45%

https://sklep-domwhisky.pl/Jack-Daniels-Single-Barrel-Dom...

W 2019 roku Jack Daniel’s po raz kolejny otwierał statystyki sprzedaży amerykańskiej whiskey z wynikiem 13,4 mln skrzynek (drugi na liście, Jim Beam odnotował sprzedaż 10,4 mln skrzynek). Trudno dziś uwierzyć, że w latach 50. ubiegłego wieku kondycja firmy wyglądała marnie, co doprowadziło do jej przejęcia przez Brown-Forman Corporation za jedyne 18 mln dolarów. Dziś Jack jest ikoną Ameryki, jak również najbardziej kolekcjonerską whiskey zza oceanu. Jack Daniel’s Single Barrel Personal Collection to luksusowa propozycja dla najwierniejszych miłośników marki. Beczki zawsze pochodzą z najwyższego piętra magazynu, a ich selekcji dokonuje mistrz destylacji (obecnie Chris Fletcher) i grupa tzw. master testerów. Próbki z wybranych beczek otrzymuje zainteresowany do finalnej aprobaty. Zaledwie jedna na sto beczek pokonuje wszystkie szczeble kwalifikacji do edycji single barrel. Prezentowana tu to już dziewiąta beczka wybrana przez naszych ekspertów. Nosi numer 21-04462, spoczywała na stelażu nr R-27 i butelkowana była 24 maja 2021 roku w edycji liczącej 324 butelki.

Aromat: bogate i instensywne nuty wanilli i karmelu uzupełnione palonym dębem, miodem, prażoną kukurydzą i suszonymi bananami ze szczyptą białego pieprzu.

Smak: maślany popcorn, cynamon, wanilia, skórka pomarańczy, toffi z nutami przypraw i nadpalonego dębu.

Finisz: długi z nutą wanilii, przypraw korzennych, syropu klonowego i skórka pomarańczy.

#domwhisky #whiskybar #czekamywdomu #jackdaniels #domwhiskycollection #singlebarrel #wroclaw #rzeznicza28 #warszawa #krucza1622 #sopot #grunwaldzka1 #jastrzębiagóra #personalcollection #9thedition #whiskey #tennesseewhiskey #tennessee #whiskeywednesday